ویولا مد
تعداد تخفیف مجموع خرید 0 0 0 تومان
پشتیبانی : 09304944488

برای پوشیدن کت‌وشلوار سه‌تکه چه زمان و مکانی مناسب است؟

نوشته   مدیر سایت .    ۲۵ مرداد ۱۳۹۵  .  شیک پوش باشید

برای پوشیدن کت‌وشلوار سه‌تکه چه زمان و مکانی مناسب است؟

کت‌وشلوارسه‌تکه از آنچه هست، پیچیده‌تر به نظر می‌رسد، اما با طراحی یک استایل مناسب، هر فردی می‌تواند به این ظاهر کلاسیک و پیچیده دست یابد. کت‌وشلوار سه‌تکه، برای برخی مردان، هرچقدر هم که خوششان بیاید، مناسب نیست. مخصوصاً اگر بخواهند به‌طور روزانه از آن استفاده کنند؛ اما شما می‌توانید با پوشیدن این نوع کت‌وشلوار، جذاب‌تر و خوش‌استایل‌تر باشید. با انتخاب رنگ، اندازه و استایل مناسب کت‌وشلوار، هم می‌توانید ظاهر خود را تغییر داده و هم برای هر محیطی که در آن قرار دارید، لباس مناسب پوشیده باشید.

کت‌وشلوارسه‌تکه چیست؟

دقیقاً به چه چیزی کت‌وشلوار سه‌تکه می‌گوییم؟ عموم مردم به کت‌وشلواری با یک جلیقه‌، کت‌وشلوار سه‌تکه می‌گویند. می‌توانید با پوشیدن جلیقه همرنگ با کت‌وشلوار، ظاهری کلاسیک داشته باشید؛ و یا با انتخاب جلیقه‌ای با رنگ و طرح متفاوت، جذاب‌تر به نظر برسید. هردوی آن‎‌ها به یک اندازه شیک هستند، بنابراین آنچه را که بیشتر به شما می‌آید، انتخاب کنید.

اگر به‌تازگی شروع به پوشیدن این نوع کت‌وشلوار کرده‌اید و طرفدار سادگی هستید‌، بهتر است رنگ جلیقه را هم‌رنگ با کت‌وشلوار انتخاب کنید‌؛ و رفته‌رفته که بیشتر پیش می‌روید می‌توانید با مهارت پیدا کردن در انتخاب رنگ‌های متناسب، جلیقه‌هایی با رنگ‌های متنوع را هم امتحان کنید.

چگونه یک کت‌وشلوارسه‌تکه بپوشیم؟

خب ما نمی‌گوییم که شما بستن دکمه‌ها را بلد نیستید، یا اینکه کت‌ها را به پاهایتان می‌پوشید و یا هر کاری شبیه این‌. بحث این است که راه‌هایی برای ایجاد استایل مناسب شما با یک کت‌وشلوار سه‌تکه وجود دارد که ممکن است از آن‌ها آگاه نباشید. در اینجا به چند مورد، اشاره خواهیم کرد که هنگامی‌که می‌خواهید از کت‌وشلوار سه‌تکه استفاده کنید بهتر است آن‌ها را در نظر بگیرید:

 • آخرین دکمه‌ی جلیقه نباید بسته شود.
 • جلیقه شما باید تا خط کمربند شلوارتان را پوشش دهد، اما هرگز بیش‌ازحد پایین‌تر از آن نیاید.
 • کت‌وشلوارسه‌تکه را با کمربند ست نکنید.

چه زمانی کت‌وشلوارسه‌تکه بپوشیم؟

کت‌وشلوار سه‌تکه یک لباس راحتی گشاد نیست، بنابراین مسلماً شما هرروز آن را نمی‌پوشید. اگرچه این نوع کت‌وشلوار فقط برای امور فوق‌العاده رسمی مناسب نیست، اما اگر به دنبال چیزی هستید که ظاهر شما را به بهترین نحو ممکن نشان دهد و برایتان مهم نیست که این لباس، یک لباس کاملاً تن خور باشد و یا یک لباس با طراحی رنگارنگ، بنابراین شما می‌توانید لباستان را راحت و به دور از هر نوع ساختار خاصی انتخاب کنید.

برای عروسی

معمولاً مراسم عروسی، معمول‌ترین مراسم برای پوشیدن لباس سه‌تکه و به رخ کشیدن آن برای دیگران است. کسی شما را به خاطر این نوع پوشش مسخره نخواهد کرد و بسته به موقعیت، می‌توانیدرنگ‌ها و اندازه‌های متفاوت را امتحان کنید. به‌جای پوشیدن کت‌وشلوار ساده که بیشتر برای سرکار رفتن مناسب است از طرح‌های متنوع استفاده کنید. بیشتر مردم کت‌وشلوار با طرح‌های گل‌دار را نمی‌پسندند، بنابراین می‌توانید، نوع راه‌راه و یا چهارخانه‌ای بپوشید.

 

کت‌وشلوارسه‌تکه آبی روشن

آبی روشن، یک رنگ بسیار عالی برای عروسی است، یک ظاهر مرتب و شیک به شما می‌دهد و درعین‌حالبه چهره‌تان روشنایی می‌بخشد. کفشی را انتخاب کنید که هم باعث خوش استایل شدنتان باشد و هم اندکی رسمی باشید، از چیزهای سخت دوری کنید و به‌جای آن به سمت راحتی، مثل کفش راحتی بروید که برای ایجاد یک ظاهر خوش‌تیپ،بسیار عالی هستند.

 

کت‌وشلوارسه‌تکه سفید

معمولاً این رنگ کت‌وشلوار عمومیت ندارند، اما اکنون بحث عروسی است و اگر داماد هستید حتماً این رنگ را هم امتحان کنید. اگر بازهم متقاعد نشده‌اید، نگاهی به ظاهر دیوید گندی بیندازید. نکته مهم در استفاده از این رنگ این است که برای بقیه لباس‌های خود نیز رنگ روشن انتخاب کنید و چیزی مثل پیراهن سیاه را با این کت‌وشلوار سفید نپوشید. یک پیراهن آبی روشن، می‌تواند ست مناسبی برای کت‌وشلوار سفیدرنگ باشد و یک ظاهر جذاب ایجاد ‌کند. استفاده از عینک کلاسیک wayfarer جذابیت ظاهر شما را چند برابر خواهد کرد.

 

اکسسوری‌ها

بسته به این‌که می‌خواهید چه نوع استایلی داشته باشید، استفاده از اکسسوری‌ها را نیز امتحان کنید. برای مثال یک پاپیون باعث می‌شود که لباستان بیش‌ازاندازه رسمی به نظر نرسد؛ اما اگر نتوانید به‌طورمناسب و در موقعیت مناسب از آن استفاده کنید نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت.

دستمال جیبی یکی از لوازم استاندارد کت است و قدرتی به اندازه‌ی ظاهر یک پاپیون ندارد. اگر طرح کت شما زیاد شلوغ است، از دستمال جیبی با رنگ خنثی و بدون طرح استفاده کنید و برعکس اگر کتتان طرح ملایمی دارد و یا تک‌رنگ است، با استفاده از دستمال جیبی طرح دار جذابیت آن را بالا ببرید.

 

در محیط کار

اگر درجایی کار می‌کنید که پوشیدن کت‌وشلوار سه‌تکه مانعی ندارد، می‌توانید از آن استفاده کنید؛ اما توجه کنید که بهتر است با انتخاب جلیقه‌ی مناسب با طرح‌ و رنگ کت‌وشلوار، سادگی را حفظ کنید. رنگ‌های روشن، مثل آبی روشن، ممکن است برای بعضی ادارات مناسب باشد، اما اگر در یک محیط جدید قرار دارید و نمی‌خواهید زیاد جلب‌توجه کنید، بهتر است مدل‌های کلاسیک‌تر را انتخاب کنید.

 

کت‌وشلوارسه‌تکه سیاه

رنگ سیاه، یک رنگ بسیارعالی برای ظاهری هوشمندانه و پرکاربرد است و هیچ‌وقت دمده نمی‌شود. استفاده از کت‌وشلوار سیاه، بسیار مناسب است و تا زمانی که جلیقه و کت، یک طیف رنگی داشته باشند و از تزئینات خیلی زیادی استفاده نکرده باشید، در هیچ محیط کاری به آن ایرادی نمی‌گیرند.

 

اکسسوری‌ها

ممکن است در محیط کاری نتوانید از پاپیون و یا دستمال جیبی استفاده کنید، اما هنوز هم می‌توانید با استفاده از اکسسوری‌های دیگر، خوش‌تیپ باشید. استفاده از یک ساعت مچی مناسب، یک گزینه عالی به عنوان اکسسوری در محیط کاری است. مخصوصاً ساعت مچی با بند چرمی سیاه هم با تیپ اسپورت و هم با کت‌وشلوار بسیار زیبا دیده است؛ بنابراین هزینه گذاشتن برای خرید یک ساعت مچی با کیفیت خوب، ارزش دارد.

استفاده از کیف، در محیط‌های کاری، معمولاً ضروری بوده و کیفیت آن، بر روی ظاهر شما بسیار تأثیرگذار است. هیچ‌چیز دیگری برای ظاهر اداری‌تان بهتر از یک کیف چرم سیاه و براق نیست. کیف با چنین مشخصاتی باعث می‌شود که توجه‌ها بر روی آن متمرکز نشده و کت‌وشلوارتان نیز دیده شود.

 

برای گردش یک‌روزه

شاید گردش یک‌روزه، عمومیت نداشته باشد و به‌وضوح جزئی از تعطیلات آخر هفته نیست، اما می‌تواند بخش مهمی از زندگی افراد باشد و اگر شما از افرادی هستید که به این نوع گردش‌ها می‌روید، این مکان‌ها جزو محدود مکان‌هایی هستند که می‌توانید از کت‌وشلوار سه‌تکه استفاده کنید.

 

کت‌وشلوار سه‌تکه توسی

کت‌وشلوار توسی رنگ، بسیار زیبا، با محدوده کارایی زیاد و با گستره‌ی متنوعی از رنگ‌های مناسب، تقریباً برای هرمردی،صرف‌نظر از قد و قامتش، یک گزینه مناسب محسوب می‌شود. در هنگام پوشیدن این رنگ کت‌وشلوار، برای سایر لباس‌های خود رنگ روشن انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که لباستان زیاد به چشم نیاید. اگر می‌خواهید یک تیپ دوستانه‌ی تابستانی داشته باشید، رنگ آبی روشن و یاپیراهن صورتی، می‌تواندیک گزینه مناسب باشد. اگر به دنبال رنگی برای کفش‌هایتان هستید که به رنگ توسی بیاید، بهترین گزینه، رنگ سیاه است.

 

اکسسوری‌ها

استفاده از یک جفت دکمه سرآستین فوق‌العاده زیبا، می‌تواند برای ست سه‌تکه شما، یک اکسسوری بسیار مناسب باشد. اگر می‌خواهید با ست توسی رنگ خود از دکمه سرآستین استفاده کنید، بهتر است برای اجتناب از تناقضو برای اینکه این دکمه‌ها به لباس شما بیاید، از طرح‌هایی با رنگ‌های از تناژ سرد، استفاده کنید. اگر می‌خواهید اندکی از شخصیت درونی خود را نیز با لباس خود نمایش دهید، طرح‌های پیچیده را امتحان کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که بر روی طرح‎‌ها و جزئیات دکمه‌ها مانور دهید نه بر روی رنگ آن‌ها.

پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع استفاده کنید، بهتر است زیاده‌روی نکنید.

 

یک راهنمایی سریع در مورد بهترین زمان و مکان پوشیدن کت‌وشلوار سه‌تکه

 • یک کت‌وشلوار سه‌تکه، ترکیبی از کت، شلوار و جلیقه است؛ بنابراین می‌توانید در هر موقعیتی که از کت‌وشلوار معمولی استفاده می‌کنید، از کت‌وشلوار سه‌تکه نیز استفاده کنید.
 • پوشیدن کت‌وشلوار سه‌تکه برای مراسم عروسی بسیار مناسب است. همچنین پوشیدن رنگ سفید و آبی آسمانی این نوع کت‌وشلوار برای جمع‌های راحت، دوستانه و غیررسمی خوب است. اکسسوری‌هایی مانند دستمال جیبی نیز، در افزودن جذابیت به ظاهرتان فوق‌العاده عمل می‌کنند.
 • در محیط کار و اداره بهتر است طبیعی‌تر باشید. با استفاده از یک ست سه‌تکه کلاسیک مشکی‌رنگ، می‌توانید به ظاهری که نشان‌دهنده فردی پرمشغله است، دست یابید. در این محیط‌ها بهتر است کمتر از اکسسوری‌ها استفاده کرده و فقط به ساعت مچی و کیف اکتفا کنید. این نوع تیپ باعث می‌شود، فردی پرکار به نظر بیایید.
 • اگرچه گردش‌های یک‌روزه در زندگی همه‌ی افراد جایگاهی ندارد، اما این گردش‎‌ها فرصت مناسبی برای نوع خاص لباس پوشیدن هستند. می‌توانید با پوشیدن یک ست توسی رنگ و استفاده از اکسسوری‌هایی مانند دکمه سرآستین با تناژ رنگ سرد، بسیار شیک باشید.

 

توجه داشته باشید:

شما برای شیک‌پوشی نیاز ندارید که حتماً از ست سه‌تکه گران‌قیمت استفاده کنید. این نوع کت‌وشلوار به‌وضوح کلاسیک و شیک است ولی چیزی نیست که بتوانید به‌طور مداوم و در محل زندگی خود بپوشید؛ اما دلیلی هم وجود ندارد که نتوانید از این نوع ست استفاده کنید.

پیراهنی با رنگ سرد، اکسسوری عجیب‌تر وکفش‌های مناسب می‌تواند کلی تغییر در ظاهر شما ایجادکند. ظاهرتان را رسمی‌تر و کاملا اتو کشیده کند. نگران بیش‌ازحد فاخرپوش دیده شدن نباشید! به جای آن به این فکرکنید که اگر هو ا به یکباره سرد شود شما یک جلیقه اضافی دارید تاشما را ازسرما حفظ کند. این یک تیپ کلاسیک و هیج دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید آن از تن دربیاورید.

 • diMARE
 • GENESE
 • silvermoon
 • BESSINI
 • ONCU
 • EKLE
 • VITRIN
 • SERPIL
 • SABRA
 • Cotton mood
 • Defacto
 • koton
 • Denokids
 • Olgunorkun
 • Lcwaikiki
 • Tudors